loader image

قیمت‌ها در تاریخ 31ام شهریور 1402 به‌روز شده‌اند.

ارسال رایگان سفارشات بالای 8 میلیون تومان
میز تلویزیون چوبی

نقش میز تلویزیون در دکوراسیون داخلی

امروزه در خانه ها دکوراسیون و دیزاین فضای داخل خانه ها اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. به طوری که مردم برای آن که دیزاین و دکوراسیون خانه خود را به بهترین شکل آرایش دهند از دیزاینر ها و طراح های معروفی برای این کار استفاده می کنند. اما برای طراحی دکوراسیون منزل چه مواردی حائز اهمیت است؟

دکوراسیون و طراحی

از مواردی که در طراحی دیزاین و دکوراسیون یک منزل نقش اساسی ایفا می کنند می توان به تابلو ها چیدمان و نوع مبلمان، فرش، تلفن و… اشاره کرد. اما جدای از این موارد محل قرار گیری میز تلویزیون در دکوراسیون خانگی اهمیت بسیار بالایی دارد.

میز تلویزیون در طراحی و دیزاین داخل ساختمان

همانطور که می دانید طراحی و دیزاین داخلی ساختمان ها به دو بخش کلاسیک یا مدرن و سنتی تقسیم بندی می شود اما در هر دو بخش با توجه به آن که زندگی روزمره از تلویزیون جدا نیست محل قرار گیری میز تلوزیون اهمیت بسیار بالایی دارد. برای آنکه بتوانیم در دکوراسیون خود به نحو احسن از میز تلویزیون استفاده کنیم بهتر است در ابتدا با انواع آن آشنا شویم.

انواع میز تلویزیون

میز تلویزیون هایی که امروزه بیشترین کاربرد را دارند اغلب به صورت ایستاده یا دیواری و یا به صورت ساده می باشند. جنس میزهای تلویزیون که امروزه در طراحی دکوراسیون از آن ها استفاده می شود اکثرا چوب یا mdf می باشد. البته میزهای تلویزیونی هم وجود دارند که جنس آن ها فایبر گلاس و یا حتی پلاستیک باشد.

امروزه با پیشرفته شدن صنعت دکوراسیون داخلی مقرون به صرفه بودن از پارامتر های اساسی و مهم است که در طراحی و دیزاین داخلی خانه ها بسیار از آن استفاده می شود. به همین منظور میزهای تلویزیون چند کاره وارد بازار شده تا نیاز افراد را در طراحی و دیزاین منزل ها خود برطرف سازد.  در این نوع از میز تلویزیون قابلیت های تعبیه شده است که به واسطه آن ها نیاز به موقعیت صحیح در منزل برای میز تلویزیون برطرف می شود به طور مثال برخی از این میز ها به گونه ای طراحی شده اند که با چرخش صفحه آن بتوانید به راحتی از درون آشپزخانه برنامه مورد علاقه خود را تماشا کنید یا به عنوان مثالی دیگر برخی از میزها به گونه ای طراحی شده اند که ابعاد آن ها تغییر کند بدین ترتیب اگر میز شما برای فضایی که دلخواه شما است اندازه لازم را ندارد، می توانید اندازه آن را تغییر دهید.

میز تلویزیون در دکوراسیون و دیزاین منزل ها

امروزه با توجه به تنوع سلایق موجود در میان مردم میزهای تلویزیونی که در طراحی دکوراسیون منازل مورد استفاده قرار می گیرد بسیار متنوع شده است. به طوری که شما برای هر منزلی با هر نقشه داخلی می توانید از میزهای تلویزیون موجود در بازار استفاده کنید. اما بهتر است خرید میز تلویزیون از مرکز فروش میز تلویزیون انجام بپذیرد چرا که در این صورت شما قادر خواهید بود انواع میز های تلویزیون از قبیل میز تلویزیون مدرن، میز تلویزیون شیک و ساده  که مورد نیاز شما هستند در یک مکان مشاهده و انتخاب کنید.  برخی از این میزهای تلویزیون که در بازار موجود هستند به صورت درب دار بوده به طوری که درب آن ها با دست یا به وسیله کنترل باز و بسته خواهد شد. درب دار بودن این دسته از میزهای تلویزیون به آن دلیل است که برخی از ساکنین تمایل دارند که تلویزیون خود را از معرض نمایش بیرون آورده و یا اینکه گرد و خاک کمتری بر روی آن بنشیند.

برخی دیگر از میزهای تلویزیون دارای ابعاد بزرگتری بوده به طوری که در آن ها قفسه هایی برای قرار گیری کتاب تعبیه شده است. اما باید این نکته را در نظر داشت که این میزها فضای زیادی را در منزل ها اشغال می کنند. اما بهترین فضاها برای قرار دادن میز تلویزیون در منازل مسکونی چه قسمت هایی را شامل می شود.

چیدمان میز تلویزیون و بهترین دکوراسیون

با توجه به نقشه داخلی ساختمان های امروزی متوجه می شویم که فضا نقش اساسی را در طراحی دکوراسیون داخل دارد. همواره در منازل قسمت هایی وجود دارند که اغلب بلا استفاده می مانند. این قسمت ها مکان های مناسبی برای قرار گیری میز تلوزیون است. گوشه پذیرای و یا نشیمن و هال یکی از این قسمت هاست که با قرار دادن میز تلویزیون در این فضا شما می توانید از فضای خانه خود به صورت بهینه استفاده کنید.

در هنگام قرار دادن میز تلویزیون در منزل خود باید به این نکته توجه کنید که حتی الامکان تلویزیون از تمام جهات خانه قابل رویت باشد. همچنین تلویزیون به هیچ عنوان نباید پشت به نور طبیعی و یا غیر طبیعی باشد چرا که پس از مدتی و در طول روز روشنای باعث خواهد شد که چشمان شما دچار مشکل شوند.

در طراحی دکوراسیون و دیزاین داخلی امروزه از روش های ویژه ای استفاده می شود. در این روش های نوین اغلب سعی می شود که میز تلوزیون در راستای طولی اتاق نشیمن قرار بگیرد چرا که این طرز قرارگیری میز تلویزیون سبب می شود که شما بتوانید به راحتی چیدمان مبلمان خود را با آن تنظیم کنید و از سردرگمی ناشی از چیدمان مبل ها نجات یابید.

اینستاگرام ما را دنبال کنید.