loader image

قیمت‌ها در تاریخ 31ام شهریور 1402 به‌روز شده‌اند.

ارسال رایگان سفارشات بالای 8 میلیون تومان
میز تلویزیون کارماچوب

دنیای میزهای تلویزیون مدرن (مقدمه)

چه میزهای تلویزیونی میز تلویزیون جدید یا میز تلویزیون شیک هستند؟

برای این سوال عامیانه هزاران جواب تخصصی وجود دارد. که به چند عامل اصلی می پردازیم. هر مدل میز تلویزیونی می تواند میز تلویزیون شیک قلمداد شود به شرط آنکه چند فاکتور در آن رعایت شود. داشتن سبک یکی از عمده ترین فاکتور هاست. سبک ایرانی، مدرن، نیمه قرن نوزده، اسکاندیناوی، مینیمالیست، انتقالی، فرانسوی، بوهمی، شابی شیک، هالیوودی و… اینها تنها بخش از سبک های دکوراسیون هستند که میز تلویزیون شیک یا میز تلویزیون جدید شما در آن قالبها می گنجد. همه این سبک ها اگر از طرف شما درست و با تفکر انتخاب شوند شما را برای داشتن یک دکوراسیون مدرن همراه با یک میز تلویزیون جدید یا میز تلویزیون شیک یاری می کند.  

چه کسانی سبک مدرن را می پسندند، چه کسانی میز تلویزیون مدرن را می خواهند!!

ضرب المثلی داریم که می گوید از میان ماه من تا ماه گردون فاصله از زمین تا آسمان است. دقیقاً مصداق استفاده از این ضرب المثل در اینجاست. همین کلمه مدرن در زبان ما با کلمه مدرن در زبان مشترک ملل معنی متفاوت دارد. نه در مورد میز تلویزیون جدید دقیقاً هر چیز جدیدی که در بین مردم رواج دارد را ما به آن می گوییم مدرن که البته بر می گردد به آن دوره خاص که از آن می خواهیم استفاده کنیم. در واقع اگر شما بخواهید میز تلویزیون مدرن بخرید منظورتان خرید میز تلویزیون جدید نیست یا در نگاهی دیگر منظورتان خرید میز تلویزیونی که در سال 1354 میز تلویزیون جدید نامیده می شده نبوده است. اما شما چه می خواهید؟ شما محصولی را می خواهید ساخته شده از  متریال چوب، کامپوزیت، شیشه، فلز یا تلفیقی از همه آنها که در قالبی طراحی شده اند که در اوایل قرن بیستم میلادی به عنوان سبک در آمده است. سبکی ساده به دور از تجمل گرایی همراه با طراحی های ساده در عین حال با کمی نامنظمی حساب شده که می گوید شما دوران سلطنتی رویال و کلاسیک را پشت سر گذاشته اید و علاقه ای ندارید به قرن نوزدهم میلادی برگردید. در این سبک نماد بارز رنگها و نورپردازی های روشن، المانهای طویل و بلند یا کوچک و منظم که نماد زندگی ماشینی، سریع و دقیق است. دیدن این سبک به شما یادآور می شود، زندگی مدرنیته چگونه می تواند اینقدر ساده در عین حال پر محتوا باشد. احتمالاً با دیدن این سبک یاد آدم هایی می افتید که مثل یک ربات همیشه در حال کار و ایجاد خلاقیت هستند. یک آدم درون گرا، منطقی و احتمالآً سخت پسند که هرگز به پشت سر فکر نمی کنند اما با دکوراسیونی که انتخاب کرده اند می توانند در عمل و در تصورات فضای زیادی را برای حجم انبوهی از وسایل داشته باشند.

کدام میز تلویزیون مدرن است؟

اگر تصمیمتان برای خرید میز تلویزیون مدرن جدی است. با تعاریفی که از این سبک خواهیم گفت، به مراتب کار راحت و ساده ای را برای خرید میز تلویزیون مدرن در پیش دارید. تا کنون در این سبک کارهای ویژه ای ساخته شده است که اصول همه بر اساس سادگی و طراحی خاص بوده است. در کارهای فاخر هرگز نمی توانید مواردی را مشاهده کنید که از لحاظ بصری غیر قابل تحمل یا فهم باشند و شاید نتوانید مفهوم این نوع از طراحی را به راحتی بیان کنید اما مطمئناً می توانید از کارهایی که با عنوان سبک مدرن ارائه میشوند، همزاد پنداری کنید.  اکنون با مشخصات ساده ای که شالوده ی اصلی ساخت سبک مدرنیته هستند می توانید به راحتی این سبک یا این دست از کارها را از هم تفکیک کنید. معمولاً کارهای فاخر یا خاص در این عرصه چه در دکوراسیون چه میز تلویزیون و … در ایران عرضه نمی شوند چون مورد استقبال عموم نیستند، شرکتهای بزرگ هم از خیر انجام این کارها و در واقع ریسکشان می گزرند. پس سعی کنید هر میز تلویزیون جدیدی را که به شما به عنوان میز تلویزیون جدید و مدرن پیشنهاد میشود برای خرید آن تأمل کنید.

چه میز تلویزیون مدرن را انتخاب کنم؟

 اما بخش مهمی که باید به آن اشاره کرد، تنوع عظیمی است که در صنعت میز تلویزیون مدرن وجود دارد. حال کدام موارد را باید در اولویت خرید میز تلویزیون شیک و مدرن قرار دهیم؟ در وهله اول به سراغ مواد ساخت بروید، چوب، فلز، شیشه و …  اما همین حالا بگویم که مطمئناً نمی توانید اهمیت و فراگیری چوب در انتخاب دکوراسیونها را نادیده بگیرید. درصد کمی امکان دارد که تصمیم گرفته باشید یک میز تلویزیون شیک مدرن شیشه ای را انتخاب کرده باشید و وقتی برای خرید میز تلویزیون مدرن وارد عمل می شوید نیم نگاهی به طرح های میز تلویزیون مدرنی که با چوب یا طرح های چوبی ساخته شده اند نیندازید. در مرحله دوم خوب به طراحی های میز تلویزیون جدید نگاه کنید، شاید یک اثر بسیار زیبا و دل انگیز باشد اما قرار نیست خانه شما را تبدیل به موزه یا فروشگاه مرکزی یک شرکت میز تلویزیون مدرن کند و در حالتی دیگر می بایست یک میز تلویزیون شیک یا میز تلویزیون جدید با شما ارتباط بصری ایجاد کند. بر خلاف تصورکه از طول عمر این سبک یعنی تقریباً بیست سال می گذرد اما در واقعیت این سبک در کشور ما قدمت چندانی ندارد و از طرفی با وجود همین جا افتادگی در کشورهای پیشرفته هم جایگاه عمومی خاصی ندارد. دلیل این موضوع هم همانطور که قبلاً اشاره شد این است که سبک مدرن مخاطبان و هواداران خاصی دارد.  اگر از منظر دیگری به قضیه نگاه کنیم گاهی همین سادگی طرح ها مشکلاتی را در زمان کاربری و استفاده پدید می آورد. برای مثال هستند طرح های که در طراحی دکوراسیون مدرن، میز تلویزیون مدرن به صورت میز تلویزیون دیواری طراحی و به صورت ثابت نصب شده است. همین مورد غیر قابل تغییر بودن و عدم راحتی در جابه جایی به راحتی قانون مدرنیته را زیر سوال قرار می دهد. در واقع طراحان اکثر شرکتها زیبایی بصری را فدای کاربری آسان می کنند. در ادامه به تحلیل انواع مدلهای میز تلویزیونی مدرن می پردازیم.

اینستاگرام ما را دنبال کنید (;