loader image

قیمت‌ها در تاریخ 31ام شهریور 1402 به‌روز شده‌اند.

ارسال رایگان سفارشات بالای 8 میلیون تومان
میز تلویزیون

انواع میز تلویزیون و چیدمان دکوراسیون

گاهی اوقات از فضای موجود در خانه خود خسته می شویم و نیاز به تغییر آن داریم. یکی از راه هایی که باعث می شود فضای خانه به سمت فضای مثبت حرکت کند تغییر دکوراسیون منزل است. به طوری که این تغییر می تواند حس تازگی و شادابی را برای شما تداعی کند. اما چه نکاتی برای تغییر دکوراسیون منزل باید رعایت کرد؟ در این تغییر از چه وسایل و لوازمی باید استفاده نمود؟

تغییر دکوراسیون منزل

مواردی که در تغییر دکوراسیون یک محل باید در نظر بگیریم شامل نوع و رنگ پرده ها، نوع و رنگ مبلمان، طرح فرش، رنگ بدنه و دیوار، فضای خانه و در آخر میز تلویزیون می باشد. به نظر شما میز تلویزیون چگونه می تواند در تغییر دکوراسیون منزل به ما کمک کند؟

میز تلویزیون و تغییر در دکوراسیون منزل

یکی از مواردی که می تواند در تغییر فضای خانه که نتیجه ی آن تغییر در حال و هوای شماست تغییر میز تلویزیون است. میزهای تلویزیونی یکی از وسایل خانه می باشد که به جرات میتوان گفت در دسته لوازم خانگی است که امروزه نمی توان آن را از سایر وسایل منزل جدا کرد و تقریبا وابسته به زندگی ما خواهد بود.
برای انتخاب یک میز تلویزیون مناسب باید به موارد زیر دقت کنیم .


۱- ارتفاع میز تلویزیون

گاهی اوقات مردم با انتخاب میز تلویزیون نامناسب اغلب دچار مشکل می شوند. به طور مثال ممکن است میزی انتخاب کنند که ارتفاع تلویزیون بالاتر از سطح دید آن ها باشد و یا این که برعکس یعنی تلویزیون پایین تر از سطح دید آن ها قرار گیرد. برای بدست آوردن سطح دید مناسب کافی است بر روی مبل خود بنشینید و به تلویزیون نگاه کنید و دقت داشته باشید که از سطح دید شما بالاتر نرود.


۲- ابعاد تلویزیون

ابعاد تلویزیون دومین پارامتر مهمی است که باید برای انتخاب میز تلویزیون مورد بررسی قرار گیرد. همواره باید میان ابعاد تلویزیون و ابعاد میز تلویزیون یک تناسب پایدار برقرار باشد. اما چیزی که در عرف عنوان می شود آن است که در اکثر مواقع چنانچه عرض تلویزیون از عرض میز بیشتر باشد زیبایی بیشتری به معرض نمایش خواهد گذاشت.

3- وزن میز تلویزیون

در هنگام خرید میز تلویزیون باید متوجه وزن تلویزیون خود باشید و متناسب با آن میز تلویزیون خود را انتخاب کنید به طوری که تحمل وزن آن را داشته باشد. برای آنکه میز زیبا و مقاوم برای دکوراسیون خود انتخاب کنید به شما پیشنهاد می دهیم که از میز چوبی استفاده کنید.


۴- نحوه چینش میزهای تلویزیون

در چینش میز تلویزیون عمده طراحان به گونه ای عمل می کنند که پیوسته میز در راستای طولی اتاق نشیمن قرار داشته باشد و همچنین موقعیت تلویزیون به گونه ای انتخاب شود که تلویزیون از تمام جهات اتاق نشیمن قابل رویت باشد اما پیشنهاد می شود که در صورت امکان میز تلویزیون به یک اتاق مجزا انتقال داده شود تا شما و مهمان هایتان از یک فضای گرم و صمیمی برخوردار شوید.


۵- سبک و نوع میزهای تلویزیون

گام آخر برای اینکه انتخاب مناسبی جهت انتخاب میز تلویزیون داشته باشید آن است که شما نوع میز تلویزیون خود را متناسب با سبک دکوراسیون خود انتخاب کنید. در این انتخاب باید به جنس میز تلویزیون هم که شامل چوبی، شیشه ای و یا mdf هست نیز توجه داشته باشید. میز های تلویزیونی به طور معمول از سبک کلاسیک و یا مدرن تبعیت می کنند که در ادامه برخی از انواع میز های تلویزیونی که شما می توانید از مرکز فروش میز تلویزیون تهیه فرمایید توضیح داده شده اند. این میز ها در دسته پرکاربرد میز های تلویزیونی قرار دارند.

اکثر مردم به طور معمول از میز های تلویزیونی استفاده می کنند که غالبا آن ها را با عنوان میز تلویزیون ساده و شیک می شناسیم. این دسته از میز های تلویزیون تقریبا با هر فضا و دکوراسیونی قابل تطبیق بوده به طوری که حتی می توان این میز ها را با فضای سنتی خانه همسان کرد و به همین دلیل است بیشتر مردم از این میز برای دکوراسیون خود بهره می برند. در زیر برخی از مدل های میز تلویزیونی شیک و ساده برای شما آورده شده تا بتوانید به راحتی به انتخاب این میز ها بپردازید. اما نوعی دیگر از میز های تلویزیونی وجود دارند که به نوعی می توان گفت در طراحی این میز ها از سبک مدرن و سنتی استفاده شده است.

 با استفاده از این نوع میز تلویزیونی شما قادر خواهید بود که سبک مدرن را با سبک سنتی و اشرافی تلفیق کنید. این میز ها غالبا برای فضاهایی استفاده می شود که جذابیت برای آن فضاها اهمیت بالایی قرار داشته باشد. اما برای ست کردن لوازم خانه با این میزها باید توجه کنید که از لوازم کلاسیک و فانتزی باید استفاده شود. اگر به طراحی این میز ها توجه کنید، این میزها دارای ظرافتی خاص در طراحی هستند به گونه ای که بخشی از این میز ها غالبا به صورت انحنا در می آید این انحنا ها را طراح ممکن است بر روی بدنه طراحی کند و یا این که با قرار دادن این انحنا در پایه های میز جلوه ای خاص به آن ببخشد. این میز ها را معمولا تحت عنوان میز تلویزیون کلاسیک در مرکز فروش میز تلویزیون به فروش می رسانند. در زیر می توانید یکی از انواع این مدل میز تلویزیون را مشاهده نمایید.

ما را در اینستاگرام کارماچوب دنبال کنید.